گروه حسابداری

رشته حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد آذرشهر به همراه کامپیوتر جزء اولین رشته های دانشگاه می باشد. هم اکنون این واحد دانشگاهی در سه رشته کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته در رشته حسابداری دانشجو می پذیرد.

معرفی گروه حسابداری

گروه آموزشی حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد آذرشهر از ابتدای تاسیس دانشگاه فعال گردیده و از سال 1382 در مقطع کاردانی پیوسته اقدام به جذب دانشجو نموده است. در سالهای 88 و 89 با تصویب مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی ناپیوسته نیز جذب دانشجو آغاز گردید. برای ورود به کاردانی ناپیوسته متقاضیان بایستی دیپلم پیش دانشگاهی، و برای ورود به دوره کاردانی پیوسته هر نوع دیپلمی مورد قبول است و مسلماً برای ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته مدرک کاردانی با هر رشته ای نیاز می باشد. برای اخذ کاردانی و کارشناسی بستگی به نوع دیپلم و کاردانی حدود 80 واحد (4 ترم) بایستی پاس گردد. از سال 94 مقطع کارشناسی ارشد حسابداری و مدیریت مالی به مقاطع و رشته های این گروه آموزشی اضافه گردیده است.

حسابداری بعنوان یکی از پرمخاطب ترین رشته های دانشگاهی نیازی به تعریف و توصیف ندارد ولی بعنوان آشنایی می توان گفت فارغ التحصیلان این رشته در کلیه مقاطع می توانند در ارگانهای دولتی، بانکها، شرکتهای دولتی و خصوصی و... مشغول به کار گردند. حدود 95 درصد فرصتهای شغلی و استخدام ها حتماً محتوی استخدام دارندگان مدرک حسابداری هستند.

در طول دوره های کاردانی، کارشناسی و ارشد، دانشجویان دروس تخصصی حسابداری و دروسی از علم اقتصاد و سایر رشته ها را پاس می نمایند. بطور کلی دروس تخصصی حسابداری در سه سطح اصول، میانه و پیشرفته تقسیم بندی می شوند همچنین این دروس تخصصی در چند حوزه حسابداری مالی، حسابداری مدیریت (صنعتی) و حسابرسی ارایه می شوند.

در طی این دوره ها دانشجویان بطور عملی و تئوریکی با نرم افزارهای حسابداری(نیاز امروز تمامی حسابداران)، تحریر دفاتر قانونی و با تکالیف مالی و مالیاتی آشنا می شوند و همچنین با سرمایه گذاری های مختلفی از جمله سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار، اوراق قرضه و ... آشنا شده و می توانند به سادگی وارد بازار کار گردند. اساتید گروه نیز از مدرسان مجرب و با تجربه منطقه می باشند.

مدیریت گروه این گروه آموزشی از سال 1389 به عهده آقای سعید شیپوریان می باشد. دفتر گروه در ساختمان شهید شهریاری، اتاق 102 (طبقه همکف) قرار دارد.

 

 

معرفی اعضای هیئت علمی گروه

ایمیل

رزومه

نام خانوادگی

نام

ردیف

 

دانلود

جلیل پور صابرجوی

حسین

1

Saeed.sheiporian@gmail.com

دانلود

شیپوریان

سعید

2

 

 

 

ساعات غیر درسی حضور مدیر گروه

سعید شیپوریان

ساعت حضور

روزهای حضور غیر درسی

9 الی 15

دوشنبه

12 الی 18

پنج شنبه