تاریخ ثبت 1397/09/27
ساعت ثبت 14:55
تعداد بازدید 167
    توجه جدی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به ازدواج دانشجویی
منبع خبر : معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی
متن خبر :

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی به خبرنگار خبرگزاری دانشجو گفت: در بحث ازدواج دانشجویی، تا پیش از این، رویکرد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها فقط ترویج آن بود. در تکالیف جدیدی که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری متوجه مجموعه دستگاه‌های مختلف شده موضوع ازدواج دانشجویی را از مقدمات ازدواج، مثل آماده کردن خانواده ها، معرفی گزینه‌های مناسب، شایسته و هم کفو به یکدیگر، حمایت‌هایی که در قالب تسهیلات مالی از سوی دانشگاه برای متاهلان به صورت قانونی فراهم می‌شود تا موضوع اعزام دانشجویان به مشهد مقدس را در دستور کار خود قرار داده ایم.
او افزود: زوجین دانشجو از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برای زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا علیه السلام به مشهد مقدس مشرف می شوند. در این سفر معنوی برای آنان کارگاه‌های مشاور‌ه‌ای به منظور حل مسائل و مشکلاتی که در فضای زندگی مشترک ممکن است به وجود آید و همچنین مدیریت صحیح زندگی و ارتباط با مشاوران و استادان حاذق فراهم شده است.

رستمی با بیان اینکه افزایش ظرفیت‌های ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌ها نیازمند همراهی بسیاری از دستگاه‌هاست، توضیح داد: مسئولان و مدیران دانشگاه‌های مختلف پای کار هستند و همت خیران در این زمینه نیز لازم است.
او اضافه کرد: مجموعه سازمان‌های برنامه ریزی و بودجه ریزی آموزش عالی کشور، سازمان برنامه بودجه و بخش‌هایی این چنینی باید به صورت جدی در امر ازدواج به دانشگاه ها و همچنین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها را کمک کنند. البته نهاد در نوع خودش به عنوان یک کار ضروری به این مساله نگاه می کند و امیدواریم که شاهد هم افزایی سازمان‌های دیگر در این زمینه باشیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درباره نادیده گرفتن خوابگاه‌های متأهلی از سوی مدیران برخی دانشگاه‌ها، اذعان کرد: یک مشکل دانشگاه‌ها این است که به سبب تعدد مسائل ضروری مجبور می شوند به مسائل بحرانی تر توجه کنند. بنابراین موضوع خوابگاه متاهلی برایشان جدی نیست. متاسفانه این مشکل را در دانشگاه‌ها داریم و امیدواریم که با نظارت ها و همراهی‌ها شاهد حل آن باشیم.