تاریخ ثبت 1397/08/01
ساعت ثبت 10:15
تعداد بازدید 78
    اعلام جزئیات هفته پژوهش سال 97- تمرکز بر چالش های مهم کشور
منبع خبر : خبرگزاری آنا
متن خبر :

عبدالساده نیسی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: در هفته پژوهش ملاک عمل چالش‌های روز کشور است، دانشگاه‌ها باید به این سمت بروند که برای حل چالش‌های کشور برنامه‌ریزی کنند.

وی ادامه داد: هفته پژوهش سال ۹۷ از ۲۴ تا ۳۰ آذرماه و به صورت کشوری برگزار می‌شود.

دبير ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نام‌گذاری ایام هفته پژوهش ادامه داد: شنبه ۲۴ آذر به‌عنوان پژوهش و فناوری مدرسه و دانشگاه است. زنگ پژوهش دریکی از مدارس تهران با حضور وزرای علوم و آموزش‌وپرورش به صدا در خواهد آمد. در استان‌ها نیز با حضور مسئولان استانی زنگ پژوهش در یکی از مدارس زده خواهد شد. برنامه دیگر این روز بازدید دانش‌آموزان از دانشگاه‌هاست و دانش‌آموزان می‌توانند به همراه خانواده خود از پارک‌ها، شرکت‌های فناور، استارت‌آپ‌ها، مرکز فناوری مستقر در دانشگاه‌ها بازدید می‌کنند.

وی اضافه کرد: یکشنبه ۲۵ آذر روز تجلیل از فناوران و فناوران حوزه پژوهش است، همچنین این روز به نام پژوهش و رسانه نامگذاری شده است، روابط عمومی وزارت علوم در حال برنامه‌ریزی در این زمینه است.

مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم بیان کرد: دوشنبه ۲۶ آذر به نام پژوهش و فناوری و ارتباط با صنعت است. دفتر ارتباط با صنعت برنامه‌ریزی در این زمینه را انجام می‌دهد.

نیسی ادامه داد:‌ سه‌شنبه ۲۷ آذر به‌ عنوان وحدت حوزه و دانشگاه، پژوهش و علوم انسانی است. دانشگاه علامه طباطبائی به‌عنوان تنها دانشگاه تخصصی علوم انسانی در این روز نشستی درباره چالش‌های علوم انسانی برگزار می‌کند.

وی گفت: چهارشنبه ۲۸ آذر نیز به‌ عنوان پژوهش و فناوری - مسئولیت اجتماعی است که برنامه‌ای توسط انجمن‌های علمی وزارت علوم برگزار می‌شود. همچنین این روز به نام پژوهش و فناوری و تعاملات بین‌المللی است که برنامه‌ای با مشارکت دفتر همکاری‌های بین‌المللی در این زمینه برگزار می‌شود.