تاریخ ثبت 1397/02/08
ساعت ثبت 16:44
تعداد بازدید 107
    مهلت انتخاب رشته آزمون دوره دکتری تمديد شد
منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی
متن خبر :

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت انتخاب رشته در آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال 97 خبر داد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: براساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور که عصر امروز منتشر می‌شود ظرفیت پذیرش برخی از دانشگاه‌ها و کدرشته‌ها اصلاح شده است.

وی افزود: برای فراهم کردن تسهیلات لازم برای داوطلبان آندسته از مجازان که انتخاب رشته کرده‌اند می‌توانند تا ساعت 24 روز دوشنبه 10 اردیبهشت اطلاعات انتخاب رشته خود را ویرایش کنند.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور بیان کرد: همچنین داوطلبانی که هنوز انتخاب رشته نکرده‌اند می‌توانند با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته و اطلاعیه عصر امروز تا 10 اردیبهشت انتخاب رشته کنند.

مشاور سازمان سنجش درباره انتخاب کدرشته های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند و علاقه مند به انتخاب کدرشته واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است به سایت دانشگاه مذکور مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های مربوط که در سایت آن دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، اقدام کنند.

وی گفت: اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و...) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه های مجری در اواخر اردیبهشت ماه ۹۷ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

توکلی خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش کدرشته‌های امتحانی دوره دکتری «Ph.D» سال ۱۳۹۷ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی ۱۳ هزار و ۶۶۵ نفر است.

۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب در آزمون دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۹۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ثبت‌نام کردند که از این تعداد، ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند.

از حاضران در جلسه آزمون، ۱۷۳ هزار و ۷۶۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این میان تعداد ۷۳ هزار و ۶۸۰ داوطلب مجاز به انتخاب رشته کدرشته‌های محل‌های دوره روزانه و سایر دوره‌ها و تعداد ۱۰۰ هزار و ۸۳ داوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کدرشته محل‌های غیر‌روزانه یا به عبارت دیگر سایر دوره‌ها هستند.